رییس کمیته اجرایی نمایشگاه هفته پژوهش استان هرمزگان میزان افزایش بازدید کنندگان از نمایشگاه امسال هفته پژوهش نسبت به سال گذشته را بیش از ۱۰۰درصد اعلام کرد.

32671

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس، مهدی حسینیان امروز در در آیین اختتامیه نمایشگاه هفته پژوهش در محل مجتمع بصیرت بندرعباس ضمن تجلیل از تلاش اعضای کارگروه آموزش و پژوهش استان هرمزگان، گفت: اطلاع رسانی نسبت به هفته پژوهش دیر صورت گرفت و جلسات بسیار نزدیک برگزاری بود و نگرانی بود که امسال مانند سال گذشته نمایشگاه هفته پژوهش برگزار نشود که این مسئله جای نقد دارد.

وی با بیان اینکه همراهی همه عزیزان توانستیم با تاخیر چند روزه برگزار کنیم، افزود: برای برگزاری نیاز به یک حرکت جهادی داشتیم به همین دلیل با اعتمادی که به جهاددانشگاهی شد، موفق به برگزاری آن شدیم.

رییس کمیته اجرایی نمایشگاه هفته پژوهش هرمزگان تصریح کرد: به نسبت سالهای قبل اقدامات زیادی صورت گرفت که یکی از آنها ارتباط با رسانه ها بود.

حسینیان ادامه داد: در عرض یک روز این نمایشگاه آماده شد و ۳۰ غرفه دایر گردید.

وی افزایش مشارکت نسبت به دوره قبل از نظر کمی را ۳۰درصد و از نظر کیفی در نمایشگاه با توجه به نظرسنجی هایی که مرکز افکارسنجی جهاد انجام داده، در حد بسارخوب و عالی عنوان کرد.

رییس جهاددانشگاهی هرمزگان با اشاره به اینکه کیفیت برگزاری نمایشگاه خوب و عالی بوده، اظهار کرد: امسال شاهد رشد کمی در کارگاه‌های برگزار شده بودیم و به همین منظور نیز توانستیم روزانه حدود ۸ تا ۱۰کارگاه با عنوان های متعدد برگزار کنیم.

حسینیان اضافه کرد: این کارگاه ها از سطح دانش آموزان تا اعضای هیئت علمی دانشگاه های استان برگزار شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: بررسی ها نشان می دهد با اینکه هرمزگان ذخیره دانش بسیار زیادی دارد میزان تولیدات علمی این استان از نظر کمی و کیفی، در رتبه های انتهایی جدول کشوری است.

رییس کمیته اجرایی نمایشگاه هفته پژوهش هرمزگان گفت: با وجود ۹۰هزار دانشجو، این استان از نظر پژوهشی در جایگاه خوبی ندارد.

حسینیان رییس جهاددانشگاهی هرمزگان خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم هرمزگان جایگاه خود را در عرضه پژوهش و فناوری پیدا کند، باید به سمتی حرکت کنیم که در برنامه های توسعه جایگاه استان قطعی شود.

انتهای پیام/