دبیر اجرایی  نمایشگاه پژوهش و فناوری دانشگاه های استان هرمزگان  گفت : این نمایشگاه  در دو بخش دانشجویان و مراکز پژوهشی علمی آمادگی  ارائه ۵۰۰ طرح پژوهشی به بازدید کنندگان را دارد.

80934654-5277900

صبح امروز اولین نمایشگاه  پژوهش و فناوری  دانشگاه های مختلف استان در مجتمع  بصیرت دانشگاه هرمزگان افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس، حمید یاسی پور  دبیر اجرایی نمایشگاه پژوهش و فناوری دانشگاه های استان هرمزگان  ضمن ابراز خرسندی از استقبال دانشجویان و دانشگاه ها از بر پایی این نمایشگاه گفت : هفته ی پژوهش یادواره  و نقطه ی تلنگری برای احیای  اجرایی کردن شعارهای حمایتی از پژوهش و پژوهشگران است.

وی  گفت :  این نمایشگاه  از دو بخش عمده دستاوردهای دانشجویان و مراکز پژوهشی علمی تشکیل شده است  که از این میان ۲۰ غرفه  ۵۰۰ طرح پژوهشی را در معرض دید بازدید کنندگان قرار می دهند.

یاسی پور اجرای نمایشگاه  پژوهش و فناوری توسط دانشگاه ها  را فرصتی  مناسب برای به نمایش گذاشتن آثار و توانمندی های پژوهشگران جوان دانست و افزود: نمایشگاه های پژوهشی علاوه براینکه از خاک خوردگی مطالب علمی جلوگیری می کند ، مسئولین را با مشکلات پیش روی ایده پردازان و نخبه های علمی آشنا می کند.

وی اجرای  عملی  کارگاه های آموزشی به صورت زنده توسط دانشجویان را از جمله برنامه های این نمایشگاه اعلام کرد وا فزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده روزانه به ترتیب اولویت بندی مسئولین دانشگاه های مختلف استان برنامه ها و ایده های علمی خود را با اجرای سخنرانی ها آموزشی  انجام می دهند.

دبیر اجرایی نمایشگاه  پژوهش و فناروی دانشگاه های استان هرمزگان با اشاره به اهمیت رویکردصنعتی شدن طرح های پژوهشی در کشورهای مختلف گفت: لازمه ی  صنعتی و تجاری کردن طرح های  پژوهشی اولویت بخشیدن  به نیازهای استانی است.

یاسی پور با اشاره به عملکرد ضعیف دستگاه های اجرایی نمایشگاه پژوهش در سال های گذشته گفت: امیدواریم با تشکیل  کارگروه تخصصی پژوهشی در استان هرمزگان اطلاعات و آمار دقیقی برای شناسا یی نخبگان علمی و استفاده از ایده های آنها برای تولید علم بومی صورت گیرد.

این نمایشگاه  از ۱ تا ۵ دی ماه در مجتمع بصریت  دانشگاه هرمزگان فعال است ، علاقه مندان به بازدید از آثار پژوهشی می توانند همه روزه به جز روزهای تعطیل از ساعت ۹ الی ۱۸ بعد ظهر از این نمایشگاه  بازدید به عمل آورند.

انتهای پیام/