مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از اعزام ۷۰ نفر از دانشجویان پزشکی به منطقه کم برخوردار سندرک خبر داد.

tjahad7

این دومین اردوی جهادی دانشجویان پزشکی به منطقه کم برخوردار سندرک است ، روستای سندرک از بخش های شهرستان میناب است که با ۲۲ هزار نفر جمعیت تنها یک بهداری و دو پزشک داشته و از کم ترین امکانات بهداشتی، درمانی برخوردار است.

عارف رئوفی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز پرس گفت : هفتاد نفر از دانشجویان پزشکی به همراه اسا تید به منظور ویزیت و درمان بیماران بخش کم برخوردار سندرک اعزام می شوند.

وی با بیان اینکه این اردو در سه قالب درمانی ،آموزشی و فرهنگی صورت می گیرد افزود : ویزت و کلیه ی داروهایی که در اختیار بیماران قرار می گیرد کاملا رایگان بوده و بیماران صعب العلاج نیز جهت مداوا به بیمارستان صاحب الزمان (عج) منتقل می شوند.

رئوفی گفت : این اردو به مدت پنج روز از ۲۰ تا ۲۵ آبان ماه در روستاه های بخش سندرک ادامه خواهد داشت و در این مدت مراسم عزاداری نیز در مسجد این روستا که قرار است به عنوان دارو خانه نیز از آن استفاده شود انجام می گردد.

وی هدف از اجرای این اردو را محرومیت زدایی و درمان بیماری های عمومی مردم منطقه دانست و افزود : اردوهای پزشکی در مناطق کم برخوردار فرصت مناسبی برای آشنایی پزشکان جوان با شرایط سخت و استفاده از کم ترین امکانات درمانی است.

لازم به ذکر است دانشجویان شرکت کننده در این اردو به ۵ تیم پزشکی تقسیم می شوند و اغلب آنها دانشجویان رشته های : پرستاری و پیرا پزشکی هستند.

انتهای پیام/