مردم  معترض الحاق  پارسیان به فارس  پس از منشر نشدن اخبار و عدم پوشش  رسانه ای  عصر امروز روبه روی صدا و سیمای خلیج فارس تجمع کردند.

 

IMG_2421

 

مردم معترض  به طرح الحاق  پارسیان به فارس عصر امروز مقابل صدا و سیمای خلیج فارس تجمع کردند.

به گزارش  پایگاه  خبری هرمز پرس ، مردم  معترض الحاق  پارسیان به فارس  پس از منشر نشدن اخبار و عدم پوشش  رسانه ای عصر امروزیکشنبه  روبه روی صدا و سیمای خلیج فارس تجمع کردند.

این تجمع به صورت خود جوش و مردمی در پنجمین روز خود مقابل صدا و سیمای خلیج فارس با حضور حداکثری جوانان از ساعت ۴ بعد از ظهر آغاز شد.

 

M (11)

 

شرکت کنندگان در این تجمع با سر دادن شعارهایی خواستار  حمایت رسانه های محلی از جمله صدا و سیمای خلیج فارس برای باز پس گیری قسمت هایی از پارسیان و جاسک و جلو گیری از الحاق آن به فارس بودند.

دراین تجمع اعلام شد، صدا و سیما به عنوان رسانه ای ملی باید خواسته مردم هرمزگان در مخالفت با مصوبه جداسازی بخش هایی از این استان را منعکس کند اما صدا و سیمای مرکز خلیج فارس در این خصوص سکوت کرده است.

در حاشیه ی  این اعتراضات  بعد از گذشت یک ساعت فرماندار هرمزگان قفل سکوت را شکست و برای گفتگو با معترضین وارد جمع آنها شد.

 

M (6)

احمد مرادی فرماندار بندرعباس در پاسخ به سوال تجمع کنندگان گفت: احساسات شما را درک میکنیم و تا الان صدای شما به مسئولین منتقل شده است.

وی افزود: احساس دینی که بر عهده شما انجام شده و حالا نوبت مسئولین است که این موضوع را پیگیری کنند.

پس از صحبت های  فرماندرا  مردم  با بیان شعارهایی خواستار حمایت صدا و سیما مرکز خلیج فارس  برای پوشش دادن نارضایتی آنها  و انتقال خواسته هایشان به مسئولین شدند.

این تجمع  سه ساعت  طول کشید و در این مدت  کلیه ی نیروهای نظامی حاضر در منطقه با همکاری و خونسردی در محل حضور داشتند.

از زمان اعلام رسمی مصوبه جداسازی مناطقی از شهرستان پارسیان استان هرمزگان و الحاق آن به استان فارس تا کنون دو بار در مقابل ساختمان جدید استانداری هرمزگان و یک بار در مقابل فرمانداری بندرعباس و یک بار نیز در مقابل ساختمان قدیم استانداری هرمزگان تجمعات اعتراض آمیزی از سوی هرمزگانی ها صورت گرفته است.

با اینکه  خبر هایی مبنی بر تعلیق این مصوبه بیان شده است ، مردم خواستار لغو کامل این مصوبه از سوی دولت هستند.

 

انتهای پیام/