استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه بسترسازی برای تجاری‌سازی یافته‌های پژوهشگران امری ضروری است، خاطرنشان کرد: بدنبال ایجاد شرکت‌های دانش بنیان در استان هستیم و باید کمک شود تا راهکار برون‌رفت از وضعیت نامطلوبی که امروز دچار آن شده‌ایم را پیدا کنیم.

160x100-jaderi4

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس ، جاسم جادری در آیین اختتامیه نمایشگاه هفته پژوهش در محل مجتمع بصیرت بندرعباس اظهار کرد: بسیاری از مردم به دنبال سخن بزرگان هستند اما فراموش کرده‌اند که منبع و منشأ همه این سخنان، قرآن کریم است.

وی با اشاره به اینکه تولید و توسعه علم، و دستیابی به فناوری برای ارتقاء جایگاه علمی کشور و کسب ثروت در راستای بهبود وضع رفاه عمومی، همه مرهون پژوهش است، افزود: در استان هرمزگان به شدت پیگیر ایجاد پارک‌های علمی و فناوری هستم.

جادری با تاکید براینکه ایجاد ارتباط میان دانشگاه و صنعت و دیگر نهادهای دست‌اندرکار علمی و تحقیقاتی در استان از دیگر برنامه‌های کاری است، خاطرنشان کرد: بدنبال ایجاد شرکت‌های دانش بنیان در استان هستیم و باید کمک شود تا راهکار برون‌رفت از وضعیت نامطلوبی که امروز دچار آن شده‌ایم را پیدا کنیم.

استاندار هرمزگان با اظهار اینکه هفته پژوهش فرصت مناسبی برای تمرکز روی ابعاد مختلف پژوهش و فناوری است، گفت: از نمایندکان مجلس نیز درخواست داریم برای تامین بودجه و ارائه راهکارهای قانونی ما را دراین مسیر یاری کنند.

عالی ترین مقام اجرایی استان هرمزگان هدف از برگرای این جشنواره را ایجاد بستری مناسب جهت شناسایی و معرفی پژوهشگران و ایجاد انگیزه در مختراعان، نوآوران و مبتکران و گسترش تجربه‌های فنی عنوان کرد و افزود: ایجاد زمینه جهت تعامل و همکاری بین محققین و فراه‌سازی فضای پرشور و رقابتی از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه و جشنواره است.

جادری با تاکید بر تشویق پژوهشگران به تولید بیشتر علم و فناوری و ثروت ناشی از آن، افزود: حلقه مفقوده در مسائل پژوهشی هرمزگان باید توسط دست اندرکاران همین استان پایه‌ریزی و رفع شود.

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه اهداف ملی در برگزاری هفته پژوهش و فناوری، ترویج فرهنگ پژوهش و فناوری و ارتقاء شأن و جایگاه پژوهش در این روز است، اظهار کرد: برقراری ارتباط میان پژوهشگران و فناوران دستگاه‌های اجرایی و خریداران دستاوردها و ایجاد فضایی تعاملی در استان مورد تاکید است.

وی با اشاره به اینکه باید با تعامل همه کارها را پیش ببریم، گفت: اگر هرکس از منظر خودش و دیدگاه فکری خودش پیش برود، ار امکانات و تجربیات دیگران محروم خواهد شد.

جادری با تقدیر از دست‌اندرکاران مراسمات هفته پژوهش، افزود: باید بتوانیم بر اساس منویات حکیمانه و مدبرانه رهبری و سیاست‌های دولت تدبیر و امید پیش برویم و روز به روز شاهد پیشرفت‌های استان هرمزگان باشیم.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با اشاره به اینکه رییس‌جمهور یکی از محققین بنام کشور است، تاکید کرد: تیمی که امروز در خدمت مردم است، از محققین و اندیشمندان هستند و این مسئله بسیار جای خوشحالی دارد.

وی با اشاره به اینکه استان ما امکانات و نیروهای خلاق فراوانی دارد، تاکید کرد: اگر بتوان همه این ظرفیت‌ها را در کنار هم قرار دهیم، می‌توانیم استان و کشور را بسازیم و نیازی به دست‌درازی به سوی کشورهای بیگانه نداریم.

جادری تاکید کرد: باید با تعامل به سمت سازندگی حرکت کنیم.