وزیر علوم، تحقیقات وفناوری با اشاره به دانشگاه احمدی نژاد گفت: اساسنامه این دانشگاه تحت عنوان دانشگاه جامع بین المللی در وزارت علوم نهایی و تصویب شد.

IMG13594793

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،کامران دانشجو امشب در نشستی با خبرنگاران در وزارت علوم در پاسخ به مهر افزود: دانشگاهی که شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب کرده است هیچ ربطی به وزارت علوم ندارد.

وی با بیان اینکه دانشگاهی به نام ایرانیان وجود ندارد، اظهار داشت: براساس مصوبه شورا نام دانشگاه احمدی نژاد، جامع بین المللی است.

وزیر علوم افزود: در ابلاغیه شورا قید شده بود که وزرای علوم و بهداشت باید اساسنامه آن را تصویب کنند از این رو بررسیهایی روی اساسنامه در وزارت علوم صورت گرفت و ایراداتی نیز از سوی معاونت آموزشی وزارت علوم مطرح شد.

وی اظهار داشت: طی یکی دو بار که اساسنامه در وزارت علوم و شورا بررسی شد بالاخره ایرادات برطرف و در نهایت اساسنامه این دانشگاه به تأیید رسید.

دانشجو گفت: یک نسخه از اساسنامه در اختیار شورا و یک نسخه دیگر در اختیار احمدی نژاد به عنوان رئیس هیأت موسس دانشگاه قرار گرفت.

وی در پاسخ به این پرسش مهر که آیا سمتی در دانشگاه احمدی نژاد به شما پیشنهاد شده است، گفت: سمتی پیشنهاد شده بود اما به دلیل اینکه در وزارت علوم هستم قبول نکردم اما در آینده اگر درخواستی شود بررسی خواهم کرد.

وزیر علوم همچنین اضافه کرد: این دانشگاه غیردولتی است و در اساسنامه اش آمده که براساس شهریه اداره می شود.

منبع: مهر

انتهای پیام/