امتیاز ویژه برای خبرگزاریهای دولتی در حاشیه جلسه هیئت وزیران و حضور آنها با تعداد بیشتری خبرنگار نسبت به برخی خبرگزاریهای دیگر، سبب اعتراض برخی رسانه‌ها به این نحوه حضور و اطلاع رسانی در دولت یازدهم شده بود.

13920620000675_PhotoA

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،حاشیه جلسه امروز هیئت دولت که با حضور خبرنگاران برگزار شد، خود با برخی حواشی همراه بود که مرور آنها برای خوانندگان خالی از لطف نیست.

*نحوه برگزاری حاشیه جلسه امروز هیئت دولت که به منظور جوابگویی وزرا و معاونین رییس جمهور به رسانه‌ها برگزار می‌شود، تفاوتهایی نسبت به دفعات قبل داشت و خبرنگاران مجبور شده بودند برای گفتگو با اعضای دولت، تنها در یک نقطه خاص استقرار پیدا کنند تا وزرایی که مایل به مصاحبه نبودند، از سمت دیگر حیات دولت خارج ‌شوند.

*امروز برای اولین بار، حیاط هیئت دولت با استفاده از گلدان‌ها عملا به دو قسمت تبدیل شده بود، که قسمت دوم تنها در انحصار وزرا بود و خبرنگاران حق ورود به این قسمت را نداشتند.

*به دلیل برگزاری جلسه شورای اقتصاد، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت اواسط جلسه هیئت دولت به میان خبرنگاران آمد و پس از تشریح مصوبات، بار دیگر به جلسه برگشت.

*حضور برخی از خبرگزاری‌های دولتی با تعداد بیشتری خبرنگار سبب اعتراض برخی رسانه‌ها به این نحوه حضور و اطلاع رسانی شده بود.

*وزرای دفاع، بهداشت، مسکن و رییس سازمان انرژی اتمی از جمله مسئولینی بودند که ترجیح دادند در جمع خبرنگاران حضور پیدا نکنند.

منبع: فارس

انتهای پیام/