معاون وزیر راه و شهرسازی از بهره برداری ۶۷ هزار و ۷۷۷ واحد مسکونی در بافت های فرسوده کشور تا پایان نیمه اول امسال خبر داد.

992872_572

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس، مجید کیانپور با بیان اینکه نوسازی۱۲۰ هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده کشور هدفگذاری شده بود، گفت: از این میزان تا پایان اسفندماه سال گذشته، ۴۷ هزار و ۹۶۳ واحد مسکونی افتتاح گردید.
وی ادامه داد: ۶۲ هزار و ۳۷۷ واحد مسکونی نیز در بافت های فرسوده کشور در آستانه بهره برداری است.
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران، با اشاره به اینکه تا پایان سال ۹۲، به ۲۰۰ هزار واحد مسکونی تسهیلات نوسازی پرداخت می شود، افزود: با موافقت شورای پول و اعتبار تسهیلات ساخت مسکن در بافت های فرسوده به ۳۰ میلیون تومان افزایش یافته است.
کیانپور در ادامه تصریح کرد: تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی توسط بانک مرکزی به بانکهای عامل ملی، صادرات، تجارت، ملت، سپه و رفاه کارگران ابلاغ شده است.
وی در ادامه اظهار داشت: تسهیلات نوسازی تا سال ۸۷ به ۳۰ هزار و ۷۶۵ واحد مسکونی در سال ۸۸ به ۳۹ هزار و ۴۴۸ واحد مسکونی و در سال ۸۹ به ۶۰ هزار و ۵۵۲ واحد مسکونی اختصاص یافته است.
کیانپور در ادامه یادآور شد: در سال ۹۰، ۷۷۹ هزار و ۷۷ واحد مسکونی و در سال ۹۱ به ۱۷۱ هزار و ۴۲۲ واحد مسکونی تسهیلات نوسازی اختصاص یافته است.
معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان گفت: تاکنون بالغ بر ۷۸ هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده کشور به بانکهای عامل برای دریافت تسهیلات معرفی شده اند.
منبع:باشگاه خبرنگاران
انتهای پیام/