خواننده ی محبوب پاپ ایران  با اشاره به کم رنگ شدن موسیقی بومی در بندرعباس گفت:سعی دارم موسیقی بومی استان را دوباره زنده کنم  و برای انجام آن  بهترین گروه های موسیقی در استان  را تشکیل می دهم .

IMG_0548

 

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس، رضا صادقی خوانند ه ی محبوب موسیقی پاپ ایران قبل از اجرای کنسرت خود در نشست خبری گفت : اجرای این کنسرت با حضور بهترین های موسیقی ایران و هرمزگان همراه است و تفاوت خاص آن با اجراهای قبلی استفاده از ساز های محلی و تلفیق آن با موسیقی پاپ خواهد بود.

صادقی  اظهار داشت : من زاده ی شهری با زایش های فکری مختلف هستم و  قصه ی  هم خوانی من با سالار عقیلی کاملا حرفه ای است ، ایران  برایم یک سرزمین مادری است که سالار عقیلی بر موهایش شانه می زند و من بر چشمانش سرمه می کشم.

صادقی  در پاسخ به سوال خبرنگار هرمز پرس گفت : سعی دارم موسیقی بومی استان را دوباره زنده کنم  و در این راه برای اجرای موسیقی های محلی و هم نوایی آن با شعر هایم به دنبال ابزار بومی گشتم اما متاسفانه اغلب آنها ناپدید شده است .

خواننده ی مشهور پاپ ایران در ادامه گفت: برای تقویت و بستر سازی موسیقی بومی بهترین گروه این عرصه را در استان تشکیل می دهم و از استعداد های جوان بیشترین استفاده را خواهم کرد.

وی نبودن برنامه ریزی مناسب و کمبود امکانات موسیقی در اجراهای قبلی خود را از جمله دلایل اجرا نکردن و فاصله افتادن کنسرت هایش در بندرعباس عنوان کرد و افزود: با دو اتفاق تلخی که در اجرا های قبلی برایم پیش آمد وسواس داشتم که کنسرت های بعدیم را نیز در بندرعباس اجرا کنم ، اما بنا به میل و علاقه ی شدید به سرزمین مادریم حاضر به اجرای این کنسرت باتلفیق موسیقی پاپ و محلی آن هم با گویش خاص بندری شدم.

وی  وجود غرفه ها ی  صنایع دستی هرمزگان همراه با پوشش محلی مردان و زنان را از جمله تفاوت های برگزاری این کنسرت بیان داشت و افزود: قرار است یک بخش محلی با گویش بندری و موسیقی های بومی اجرا شود .

 

IMG_0522

 کنسرت های خارجی رضا صادقی

وی از اجرای کنسرت های بعدی خود در سوئد ، لندن و آلمان خبر داد و افزود: رهبری گروهای ارکس با پویا نیک پورخواهد بود و در سفری که به زودی به سوئد خواهم داشت ، به عنوان یک جنوبی ایرانی سعی دارم معرفی گویش ، فرهنگ و پوشش هرمزگانی را در اولویت کارهای هنری خود قرار دهم.

صادقی افزود: اجرای این کنسرت را محکی برای حضور مردم و یاد آواری اشعار قدیمی در بین طرفدارانم میدانم و قصد دارم پس از این اجرا  موسیقی  بومی را با گروهی از موسیقی دانان هرمزگانی آغاز کنم.

تفاوت رضا صادقی  ۸۰ تا ۹۰!

صادقی  تفاوت اجرایی کار های  خود با سال ۸۰ را در در نوع نگاهش به موسیقی بیان کرد و افزود:  تفاوت نگاه  من  به موسیقی  حمایتی ، احساسی ،ادبیاتی و تلفیقی از موسیقی پاپ و محلی است.

وی گفت : رضا صادقی دهه ی  ۹۰احساس  می کند دینی را  که به مردم بندرعباس داشته باید با اجرای این کنسرت ادا کند و سعی دارم به نقطه ای بر سم که نگویند صرفا “یک خواننده ” بود.

 

 

ریتم بندری ریتمی تند و غیر مجاز نیست

خواننده ی محبوب پاپ ایران گفت : به علت نداشتن آشنایی چندان زیاد افراد مختلف با موسیقی هرمزگان عده ی زیادی فکر میکنند موسیقی هرمزگان ریتمی تند و غیر مجاز دارد در صورتی که این نوع موسیقی سر شار از انرژی و شادابی است.

وی گفت : در این شهر به دنبال جذب تما شاچی نیستم چرا که تماشاچیان در جاهایی حضور دارند که از فرهنگ من دوراند.
رضا صاقی هد فش را از خوانندگی به جا ماندن آثارش در بین مردم بیان داشت و افزود: دوست دارم یک خواننده ی بندری ماندنی باشم نه خواندنی سعی دارم اجرای محلی موسیقی پاپ و محلی دراین کنسرت یکی از کار های بزرگم در عرصه موسیقی باشد.

 

IMG_0500

 

با جدا سازی بخش هایی از هرمزگان مخالفم

رضا صاد قی با بیان شعر” اگر بندر به جز ویران سرا نیست /من این ویران سرا را دوست دارم” گفت: با اینکه عرصه هنر از حاشیه ها به دور است اما موضوع بخشیدن قسمت هایی از هرمزگان به استان فارس یک حاشیه نیست بلکه موضوعی جدی است.

وی افزود: درست است که محل زندگی من در بندرعباس نیست ولی تمامیت وجود و فرهنگ من در این استان جریان دارد و با بخشیدن ذره ای از خاک آن به مناطق دیگر مخالف خواهم بود وهمراه با نگاه ها ی محترمانه مردم به این موضوع هم گام خواهم بود.

لازم به ذکر است ، با تکمیل ظرفیت تمامی سانس های اجرای رضا صادقی سانس ششم آن نیز جهت حضور علاقه مندان آغاز به کار کرد و مهلت دریافت بلیط تا ۱۸ مهر ماه تمدید شد.

گفتنی است این کنسرت با اجرای خوانندگان مشهور پاپ رضا صادقی و سالار عقیلی از ۱۶ الی۱۸ مهر ماه در تالار شهید آوینی بندرعباس برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/