امام جمعه بندرعباس گفت: در صورت بروز بی خردی از سوی آمریکا و حمله این کشور به سوریه، شرایطی برای کنده شدن قبر اسرائیل و از بین رفتن رژیم صهیونیستی فراهم می شود.

IMG00441510

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،آیت الله غلامعلی نعیم آبادی در خطبه های نماز جمعه این هفته بندرعباس با اشاره به اوضاع کشور سوریه و تهدیدهای آمریکا برای حمله به این کشور، اظهار داشت: در صورت بروز بی خردی از سوی آمریکا و حمله این کشور به سوریه، شرایطی برای کنده شدن قبر اسرائیل و از بین رفتن رژیم صهیونیستی فراهم می شود.

وی ادامه داد: وسعت رژیم صهیونیستی کمتر از یک سوم وسعت استان هرمزگان است و صهیونیستها نیز بسیار از مرگ می ترسند و به دنیا علاقه دارند و هنوز اتفاقی در سوریه نیفتاده در حال فرار و به دنبال پیدا کردن سوراخ موش هستند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان افزود: در جنگهای اخیر رژیم صهیونیستی با غزه و لبنان، دیگر خبرری از مشت آهنین این رژیم نبود و هم اکنون نیز بعید به نظر می رسد که آمریکا حرکت احمقانه ای انجام دهد و به سوریه حمله کند.

نعیم آبادی در ادامه سخنان خود به نشست اخیر مجلس خبرگان اشاره کرد و بیان داشت: در این نشست رئیس جمهور طی سخنانی، اوضاع کشور را تشریح و مسئله اقتصاد و سیاست خارجی را از جمله مهمترین مسائل کشور در شرایط فعلی دانست و همچنین فرمانده نیروی قدس سپاه نیز گزارشی از اوضاع منطقه ارائه کرد.

وی خاطرنشان کرد: بنده نیز طی سخنانی در این نشست بر ضرورت تغییر فرهنگ کار در جامعه و اینکه تا زمانی که ما کار را در پشت میزنشینی ببینیم، حماسه اقتصادی محقق نمی شود، تاکید داشتم و باید معلمان در مدارس این فرهنگ را به دانش آموزان بیاموزند.

خطیب نماز جمعه بندرعباس با اشاره به نسبت داده شدن سخنانی در خصوص سوریه به آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، عنوان کرد: زمانی که آیت الله هاشمی رفسنجانی این سخنان را تکذیب کرده، دیگر نباید عده ای اصرار داشته باشند که این حرفها را آقای هاشمی زده است و باید تکذیب آیت الله هاشمی رفسنجانی در این خصوص را بپذیریم.

نعیم آبادی در ادامه ضمن تبریک میلاد حضرت معصومه (س)، گفت: پدرها و مادرها، باید دختران خود را به گونه ای تربیت کنند که این دختران حضرت معصومه (س) را الگوی خود قرار دهند.

وی همچنین با اشاره به روز جهانی مقابله با بی سوادی، افزود: در جامعه ما نباید کسی بی سواد باشد و حتی وجود یک بی سواد نیز، ننگ است و باید همه را به سوی سوادآموزی تشویق کرد.

امام جمعه بندرعباس به روز ملی سینما اشاره کرد و بیان داشت: سینما هنری است که اگر از آن خوب استفاده شود، می تواند کانون تربیت باشد و باید از زبان گویای فیلم برای معرفی اسلام استفاده و با استکبار مقابله کنیم.

منبع: مهر

انتهاییام/