در پی معافیت ۱۰ کشور اروپایی از تحریم نفت ایران قیمت نفت ایران با یک دلار افزایش به ۱۱۲ دلار در هر بشکه رسید.

Dana.ir-14907-asli

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس، در پی معافیت ۱۰ کشور از تحریم نفت ایران، قیمت نفت ایران با افزایش یک دلاری به بیش از ۱۱۲ دلار در هر بشکه رسید.

این گزارش اضافه می‌کند، ایالات متحده ممنوعیت خرید نفت ایران را برای ۱۰ کشور اروپایی لغو و مهلت ۱۸۰ روزه‌ای به کشورهای چک، فرانسه، ژاپن، بلژیک، آلمان،یونان،ایتالیا، هلند، لهستان، اسپانیا و انگلیس داد، تا بتوانند از ایران نفت خام خریداری کنند.

بر این اساس این کشورها شش ماه مهلت خواهند داشت، تا نفت مورد نیاز خود را از یکی دیگر از کشورهای تولید کننده نفت عضو اوپک، تامین کنند.

این سومین بار است که آمریکا به دلیل نگرانی از پیامدهای منفی بر اقتصاد خود، خریداران نفت ایران را از تحریم‌های اعمال شده یکجانبه‌اش استثنا می‌کند.

تلاش آمریکا برای تحت فشار قرار دادن ایران با تحریم نفتی در حالی است که ژاپن با وجود کاهش روزانه واردات نفت خود از ایران، در مجموع وارداتش را ۲٫۷ درصد افزایش داده است.

یک پالایشگاه نفت هندی نیز چندی پیش خرید نفت از ایران را متوقف کرد و پس از آن مدعی شد که کشورهای دیگر تولید کننده اوپک می‌توانند نفت این پالایشگاه را تامین کنند.

این گزارش اضافه می‌کند، در حال حاضر شنیده می‌شود، این پالایشگاه به دلیل انکه نتوانسته خوراک مورد نیاز خود را تامین کند، به حالت نیمه تعطیل درآمده است.

براساس این گزارش پس از تحریم سال ۲۰۱۲ ایران فروش نفت خود به انگلیس و فرانسه متوفق کرده است.
منبع: دانا
انتهای پیام/

انتهای پیام/