مدیرکل جمعیت و آمار سازمان ثبت احوال کشور گفت: به علت ساختار هرم سنی جمعیت از سال ۹۳ به بعد آمار پسران در سنین ازدواج بیش از دختران می شود.

IMAGE634980789657741854

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،علی اکبر محزون گفت: بر اساس آخرین وضعیت جمعیت، به ازای هر ۲۶ خانوار یک رویداد ازدواج در کشور رخ می دهد .

وی با بیان اینکه شاخص نرخ ازدواج در سال های اخیر تغییرات جزیی داشته است، اظهار داشت: از مهمترین شاخص های سن زوجین این است که در حال حاضر حدود ۱۲ درصد ازدواج ها در رده های هم سن ، ۱۱ درصد زنان دو تا ۲۰ سال بزرگتر از مردان و ۳٫۶۵درصد زنان یکسال بزرگتر از مردان هستند. وی توضیحی در باره بقیه شاخص ها ارایه نکرد.

محزون با اشاره به اینکه بیشترین ازدواج ها در گروه سنی ۲۰ تا ۲۴ سال رخ می دهد، ادامه داد: هنوز آمار دقیقی از میزان ازدواج در شش ماهه اول امسال بدست نیامده است .

وی درباره ثبت ازدواج در سال گذشته گفت :در سال گذشته ۸۳۱ هزار و ۶۷۰ ازدواج در کشور به ثبت رسیده که ۶۸۲ هزار و ۴۲۶ مورد در شهرستانها و ۱۴۹ هزار و ۲۴۴ ازدواج در روستاها بوده است.

محزون تصریح کرد استان های زنجان با ۱۷٫۵ درهزار ، اردبیل ۱۴٫۵ درهزار و کردستان با ۱۶٫۱ درهزار بیشترین نرخ ثبت ازدواج را داشته‌اند.

منبع: خبرگزاری دانشجویان

انتهای پیام/