یک پایگاه خبری نزدیک به منابع امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی ادعا کرده در حالی که ایران و آمریکا در آستانه توافق هسته‌ای هستند این رژیم برای حمله یکجانبه به تأسیسات هسته‌ای ایران آماده می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس ،پایگاه خبری دبکا، نزدیک به منابع نظامی و امنیتی رژیم صهیونیستی گزارش داد در حالی که آمریکا و ایران در آستانه رسیدن به توافق بر سر برنامه هسته‌ای هستند، فرماندهی ارتش اسرائیل در حال آماده شدن برای تهاجم نظامی یکجانبه به برنامه هسته‌ای ایران است.

این پایگاه خبری افزود ارتش اسرائیل در همین راستا درخواست دریافت ۳٫۵ میلیارد «شِکِل» (واحد پول اسرائیل) بودجه دفاعی شده است.

منابع نظامی دبکا گزارش داده‌اند که چارچوب‌های اصلی این توافق هسته‌ای تکمیل شده است. بر اساس این گزارش، باراک اوباما، قصد دارد قبل از کریسمس اعلام کند که با ایران به توافق نسبی دست یافته و مذاکرات ادامه خواهند یافت.

اسرائیل، تنها دارنده سلاح‌های هسته‌ای و سلاح‌های کشتار جمعی در خاورمیانه است، اما ایران را به پیگیری اهداف نظامی در برنامه هسته‌ای متهم می‌کند.

ایران که از کشورهای امضا کننده پیمان منع گسترش تسلیحات اتمی (ان‌پی‌تی) است همواره این ادعاهای بی‌پایه را رد کرده است.

این پیمان به کشورهای عضو، حق غنی‌سازی اورانیوم برای مصارف صلح‌آمیز را می‌دهد و تهران تأکید می‌کند هدفش از غنی‌سازی اورانیوم مصارف پزشکی و تولید انرژی است.

ایران همچنین از کشورهای عضو آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است که بارها از تأسیسات هسته‌ای ایران بازدید کرده‌اند اما هرگز مدرکی دال بر انحراف برنامه هسته‌ای این کشور به سمت مقاصد نظامی نیافته‌اند.

طرح ایران در مذاکرات هسته‌ای ژنو مورد استقبال کشورهای گروه ۱+۵ قرار گرفت، اما رژیم صهیونیستی واکنشی خشمگینانه به توافقات هسته‌ای احتمالی ایران نشان داده است.

منبع: فارس

انتهای پیام/