به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمزپرس ؛ ماجرای غریبی نیست،  نمی دانم شاید غریب باشد . در زبان برخی مسولین گاه و بی گاه حرف از قانون اساسی می شنویم که دایماً حرف از اجرایی شدن یا نشدن قانون می زنند .
باید توجه کنیم که در قانون اساسی یک کل است و باید به همه ی اصول آن توجه کرد از جمله اصل ۳۰ قانون اساسی، اصل غریبی است یا مورد بی توجهی واقع شده است مانند برخی اصول دیگر که در بین مسولین فراموش شده است و فقط این را حجاب و لباسی برای دفاع از سنگر خود کرده اند.
قانون اساسی ، معیاری بالاتر از وعده هایی است که هر دوره یک ریس جمهور می دهد و باید علاوه بر وعده ها که ایشان به مردم می دهند ، عملکرد ایشان را بر همین اساس بسنجیم.
اصل ۳۰ قانون اساسی:
ﺩﻭﻟﺖ ﻣﻮﻇﻒ ﺍﺳﺖ ﻭﺳﺎﺋﻞ #ﺁﻣﻮﺯﺵ_ﻭ_ﭘﺮﻭﺭﺵ_ﺭﺍﻳﮕﺎﻥ  ﺭﺍ ﺑﺮﺍﻱ ﻫﻤﻪ ﻣﻠﺖ ﺗﺎ ﭘﺎﻳﺎﻥ ﺩﻭﺭﻩ ﻣﺘﻮﺳﻄﻪ ﻓﺮﺍﻫﻢ ﺳﺎﺯﺩﻭ ﻭﺳﺎﺋﻞ ﺗﺤﺼﻴﻼﺕ ﻋﺎﻟﻲ ﺭﺍ ﺗﺎ ﺳﺮﺣﺪ ﺧﻮﺩﻛﻔﺎﺋﻲ ﻛﺸﻮﺭ ﺑﻪ ﻃﻮﺭ ﺭﺍﻳﮕﺎﻥ ﮔﺴﺘﺮﺵ ﺩﻫﺪ.
درد دل من با ریس جمهوری است که موظف است این قانون را اجرایی کند و امروز نیز  مردم  هرمزگان میزبان ایشان می باشند.
جناب ریس جمهور علاوه بر کمبود امکانات در خود مرکز استان و وجود مدارسی که در هوای گرم بندرعباس به علت مشکل مالی یا سو مدیریت ، حتی لوازم سرمایشی هم ندارند یا مدارسی با تعداد زیاد دانش آموز و تعداد کم کلاس یا مشکلاتی دیگر که در این زمان مجال سخن نیست .حتما نام شهرستان بشاگرد را شنیده اید ، منطقه ای با مردمانی خون گرم و ولایی، مردمی که مدام در حال تلاش و کوشش هستند. چندی پیش موفق شدیم با همه مشکلات مالی دو تیم جهادی به این منطقه ارسال کنیم و در این میان با مردم و معلمان و نو معلمانی که در این منطقه در حال خدمت رسانی هستند صحبت کنیم و بنشینم پای صحبت ها و درخواست هایشان از مسولین محترم .
جناب ریس جمهور واقعا این سخنان برای ما عجیب بود . ما در چهل سالگی انقلاب هستیم و هنوز همچین مشکلاتی وجود دارد و این مناطق و مردم نیز با این وضعیت در حالی زندگی می کنند که کلان شهر ها روز به روز گسترش می یابند ، عده ای غنی و غنی تر و عده ای فقیر و فقیر تر می شوند .
البته مردم این منطقه همین پیشرفت فعلی را نیز مدیون انقلاب می دانند اما علی رغم تلاش ها هنوز مشکلات این منطقه حل نشده است و ما در حال حاضر فرمایشات رهبری در مورد عدالت و مطالبه ایشان از مسولین جهت برقراری عدالت در همه سطوح به عنوان هدف انقلاب اسلامی می شنویم .
در حوزه آموزش و پرورش ما از کدام عدالت صحبت می کنیم؟ از گریان بودن چشم مادری صحبت کنیم که به علت مشکل مالی ، مدرسه کارنامه بچه اش را به او نمی دهد یا از دانش آموز با استعدادی که در بشاگرد به علت نبود کلاس و معلم نمی تواند درس بخواند .اگر دانش آموزی پول داشت از معلمان خوب از محیط آموزشی خوب می تواند استفاده کند وگرنه باید در زیر سرما و گرما بدون هیچ وسیله سرمایشی و گرمایشی درس بخواند.
یا از حقوق معلمی سخن بگوییم که باید در کنار این شغل شریف ، مسافرکشی هم کند تا حقوقش کفاف زندگیش را بدهد یا از معلمانی سخن بگویم که ساعت ها باید با موتورسیکلت حرکت کنند در جاده های خاکی (نبود جاده مهمترین سد پیشرفت این مناطق است .) تا به مدرسه برسند ، البته به مدرسه که نه به یک اتاق که گاهی کپری است و گاهی کانکس است .
اتاقی که حداقل لوازم آموزشی را ندارد ، حتی تابلو سفید یا سیاهی هم نیست یا اگر هست گچ یا ماژیکی نیست .
یعنی این بچه ها جزو دانش آموزان این کشور نیستند . این دانش آموزان حق پیشرفت ندارند ؟این دانش آموزان نباید از حداقل لوازم آموزشی بهره مند شوند ؟؟
جناب دکتر روحانی ، حال این دانش آموزان با همه کمبود امکانات وقتی تلاش می کنند و به مدرسه ای که در این شهرستان دارای پیش دانشگاهی هست می رسند ، و باز هم به همه مشکلات از جمله نبود معلم خوب و کمبود لوازم کمک آموزشی جهت آماده شدن برای کنکور ، در این آزمون موفق می شوند و غایت هدف خود را دانشگاه فرهنگیان می دانند تا بتوانند به مردم خود خدمت کنند این دانش آموزان این روحیه را از حاج عبدالله والی به ارث برده اند و آموختند بشاگرد به دست بشاگردیان آباد می شود . اما با یک مشکل مواجه هستند باز بی عدالتی ، این دانش آموز باید با شهرستان های دیگر هم رقابت کند تا بتواند در شهر خودش خدمت کند ، باید با دانش آموزان شهرستانی رقابت کند که هم از لحاظ کمیت و کیفیت امکانات آموزشی از آنها قوی تر است باید با شهرستان میناب رقابت کند . علارغم این بی عدالتی ، نیرویی که از شهرستان دیگر برای خدمت در بشاگرد می آید ، زیاد نخواهد ماند و بعد از کسب تجربه انتقالی خواهد گرفت . پس بهترین راه استفاده از نیرو همان منطقه است که دانش آموزان مدارس بشاگرد از ما خواستند تا به این مشکل رسیدگی کنیم .
جناب رییس جمهور برخی از این مشکلات نیاز به هزینه و سرمایه ندارند و با مدیریت صحیح و جهادی می توان مشکلات را حل کرد.
فارغ از بحث عدالت آموزشی و اصل ۳۰ قانون اساسی در منطقه گافر از بشاگرد ، تلفن همراه انتن ندارد ، البته نمی دانم در چند منطقه دیگر اینچنین است .بحث من آنتن ندادن تلفن همراه نیست . مشکل اینجاست که مردم این منطقه می گویند زمان انتخابات این منطقه آنتن دهی داشته است ولی قبل و بعداز انتخابات قطع شده است.
جناب ریس جمهور یعنی صدای مردم محرومین و مستضعفین وقتی برای ما خوشحال کننده است که به آنها نیاز داریم و باید پیامک های ما را دریافت کنند ، بعداز اینکه بهره برداری ما تمام شد دیگر صدایی را نخواهیم شنید یا مسولینی هستند که وقتی صدای مظلومیت این مردم بلند شود از صندلی هایشان می ترسند که خدایی نکرده جا به جا نشود ، پس صدای مردم را نمی شنوم و نمی گذارم شنیده شود .
در آخر از شما جناب آقای ریس جمهور ، درخواست دارم صدای اشک و سخت کوشی های دانش آموزان بشاگرد را بشنوید و ان شا الله با مدیریتی جهادی و انقلابی به دور از بازی های سیاسی و حزبی صدای پیگیر حداقل مطالبات مردم بشاگرد برای تحقق عدالت باشید .
ومن الله توفیق
 انتهای پیام/