با توجه به اینکه مشی دولت تدبیر و امید ، برتعامل و دفاع از جایگاه منتقدان استوار بوده از اینرو استانداری هرمزگان قصد پاسخ به اظهارات نماینده محترم مردم شریف

با توجه به اینکه مشی دولت تدبیر و امید ، برتعامل و دفاع از جایگاه منتقدان استوار بوده از اینرو استانداری هرمزگان قصد پاسخ به اظهارات نماینده محترم مردم شریف بندرلنگه، بستک و پارسیان را در مجلس شورای اسلامی نداشت اما از آنجا که این موضوع ممکن بود، عدم پاسخگویی تلقی شود بر آن شدیم تا مطالبی را در خصوص اظهارات وی جهت تنویر افکار عمومی عنوان نمائیم.

javabie

نخست اینکه پیام ریاست محترم جمهوری جناب آقای دکتر روحانی و ابراز همدردی با مردم بستک و حضور دکتر نوبخت معاونت ریاست جمهوری در میان مردم، دو سفر استاندار هرمزگان به منطقه و برگزاری جلسه ستاد بحران در روز حادثه در محل فرمانداری بستک به ریاست استاندار خود نشان از عزم و اهمیت جدی دولت برای کمک به زلزله زدگان بود و اینکه اراده حقیقی در کنار اقدام عملی برای ساماندهی زلزله بستک در میان همگان وجود داشت و در کنار کاستی ها، اقدامات ارزشمندی انجام شد که مصوبه ۵۳ میلیارد تومانی هیات محترم وزیران که به ریاست شخص رئیس جمهور انجام شد یکی از نتایج و دستاوردهای این پیگیری ها و اقدامات بود.

توزیع۴۲۸۳ چادر، ۲۸۲۵عدد پتو،۵۶۱ تخته موکت، ۱۱۴۸ عدد والور، ۱۱۴۴۶ نایلون، ۱۳۶۸۰ عدد کنسروجات، ۱۴۰۰ دست غذا به همراه تجهیزات پزشکی ، روانشناس در کنار کمک ۵/۱ میلیارد تومانی به بیمارستان جدید بستک و اعزام چند بالگرد به منطقه تنها بخشی از این تلاشها و اقدامات بود.

حضور کلیه مسئولین ستاد بحران و تلاشگران جمعیت هلال احمر و نیروهای مخلص بسیجی و همت مردم و همیاری استانهای معین موجب شد تا بسیج عمومی برای کمک به زلزله زدگان صورت گیرد.

استانداری هرمزگان همگام با دولت تدبیر و امید که در راستای تشکیل دولت راستگویان و درستکاران در حال حرکت است هیچ گاه به مردم هرمزگان دروغ نگفته و سابقه ای در آمار سازی در دوران جدید خدمت نیز نداشته است.

این انتظار از نماینده محترم مردم می رفت که در بیان نقطه نظرات خود جانب انصاف را رعایت کرده و بجای اتهام زنی عملکرد خود را در موضوع زلزله بستک به اطلاع مردم شریف می رساند و سوال اینکه چرا در ایجاد زیر ساختهای مقابله با بحران در بستک پیش بینی های لازم و پیگیری های کافی صورت نگرفته است؟ و امروز مقصران حقیقی غفلت گذشته چه کسانی هستند که استانداری هرمزگان میراث دار آن شده است؟ و در عین حال نماینده محترم را به تامل در اظهارات خود دعوت می کنیم.

در پایان ضمن احترام به دیدگاه و نظر نماینده محترم که از حق طبیعی و قانونی خود استفاده کرده و ما بخوبی دغدغه وی را درک می کنیم ، بعرض می رساند استانداری هرمزگان در راستای منویات مقام معظم رهبری خود را موظف به استفاده از مشورت دلسوزان نظام می داند.

روابط عمومی و امور بین الملل استانداری هرمزگان

انتهای پیام/