استاندار هرمزگان از آغاز فروش سوخت توسط مرزنشینان روستایی به منظور جلوگیری از قاچاق سوخت و ارتقای سطح معیشت مردم استان در آینده ای نزدیک خبر داد.

 

IMG13480832

 

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،ابراهیم عزیزی اظهار داشت: در نشستی که با نماینده رییس جمهور و رییس مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور و مدیرعامل شرکت پخش فراورده های نفتی کشور برگزار شد موضوع فروش سوخت توسط روستا نشینان مرزی استان مورد بررسی قرار گرفت.

استاندار هرمزگان ابراز داشت: این نشست در راستای حل مشکلات معیشتی مردم غیور مرزنشین هرمزگان برگزار شد و با اعلام آمادگی استان مقرر شد فروش سوخت توسط روستاییان مرز نشین در آینده ای نزدیک آغاز شود.

وی گفت: به طور معمول روستا نشینان مرزی با کاستی هایی مواجه هستند که با اجرای این طرح شاهد تحول جدی در وضعیت معیشتی آنها خواهیم بود. اجرای این طرح در راستای بهبود و تقویت اوضاع اقتصادی روستاهای مرزی و همچنین پیشگیری از قاچاق سوخت به تصویب هیات دولت رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: با انجام صادرات قانونی و فروش سوخت توسط روستانشینان مرزی قاچاق سوخت به حداقل ممکن خواهد رسید. از فواید اجرای این طرح ارتقای امنیت مرزی کشور و تحول مثبت در معیشت ساکنان مرزنشین خواهد بود.

عزیزی اضافه کرد: بر اساس این طرح فراورده های نفتی از طریق افراد حقیقی یا در قالب شرکت های تعاونی عرضه خواهد شد. استانداری هرمزگان و شرکت پخش فراورده های نفتی نیز بر عرضه این محصولات نظارت خواهد داشت.

استاندار هرمزگان ادامه داد: همچنین با اجرای این طرح ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز می تواند از خروج غیرقانونی سوخت در مرزها بیشتر از گذشته جلوگیری کند. بر اساس این طرح مردم هر منطقه تا شعاع ۲۰ کیلومتری از مرز ماهیانه سهمیه سوخت دریافت می‌کنند.

ارتقای بخش فین به شهرستان در مراحل پایانی

ابراهیم عزیزی پس از دیداری که روز گذشته با معاون سیاسی وزیر کشور داشت از نهایی شدن موضوع ارتقای بخش فین به شهرستان خبر داد و ابراز داشت: با پیگیری های صورت گرفته و با حمایت دولت به زودی بخش فین به شهرستان تبدیل می شود.

استاندار هرمزگان با اشاره به اهمیت ارتقای بخش فین به شهرستان، اظهار داشت: ارتقای جایگاه این شهر در توزیع اعتبارات ملی و منطقه ای از یک سو و استقرار ادارات و دستگاههای مختلف در این منطقه از سوی دیگر باعث می شود که رشد و تعالی آن شتاب بیشتری به خود بگیرد.

وی همچنین با بیان اینکه بسیاری از بخش های استان ظرفیت و قابلیت ارتقا به شهرستان را دارند؛ عنوان کرد: در دیدار با معاون سیاسی وزیر کشور رایزنی هایی نیز پیرامون ارتقای بخش های دیگری از استان به شهرستان صورت گرفته است.

شهر فین در شمال‌غربی در فاصله ۹۵ کیلومتری بندرعباس قرار دارد. این شهر با دارا بودن فضای وسیعی نخلستان متراکم و خیابان‌های عموماً عاری از بدنه ساختمانی به عنوان یکی از نمونه‌های نادر و واقعی باغ ـ شهر در سطح کشور است.

تشکیل کارگروه پیگیری مشکلات شهر جدید علوی در استانداری

ابراهیم عزیزی در حاشیه بازدید از شهر جدید علوی ضمن بازدید از تونل علوی(تونل دسترسی شهر جدید علوی به صنایع غرب بندرعباس)، پروژه آب شیرین کن و یکصد واحد مسکن مهر در این شهرک با مردم شهر جدید علوی نیز دیدار و گفت و گو کرد.

استاندار هرمزگان در این دیدار یک روزه با تاکید بر ضرورت حل مشکلات این منطقه خواستار توجه جدی به موضوع تقویت زیرساخت های این شهرک شد.

وی در همین راستا از تشکیل کارگزوهی به منظور پیگیری مشکلات شهرک علوی خبر داد و بیان کرد: این کارگزوه به بررسی مشکلات و ارانه راهکار به منظور حل مشکلات منطقه در حوزه معاونت عمرانی استانداری هرمزگان تشکیل می شود.

عزیزی سپس با اشاره به مشکلات آب، برق، راه و آموزش در شهر جدید علوی ابراز داشت: یکی از اقدامات مهم در تمام دولت ها موضوع تامین مسکن مردم است و بر این باوریم که تامین مسکن محوری ترین نیاز مردم است.

وی ایجاد شهرهای جدید را فرصت مناسبی برای امر تامین مسکن و رفع نیازهای مردم در حوزه های مختلف دانست و ادامه داد: صرف نظر از منطقی که در جانمایی شهرهای جدید وجود دارد نفس پایه گذاری این شهرک ها بسیار پسندیده است. با حل مشکل راه دسترسی به شهر علوی شاهد اتفاقات رو به رشد و سازنده ای در این شهرک خواهیم بود.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: نگاه ما به شهر جدید علوی تامین نیازها و تقویت زیرساخت ها برای خدمات رسانی به ۲۰۰ خانوار نیست بلکه هدف ما تقویت زیرساخت ها به گونه ای است که جمعیت قابل توجهی را تحت پوشش قرار دهد.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی مطلوب شهر جدید علوی اظهار داشت: مشکل آب و برق این شهرک در آینده ای نزدیک حل می شود ضمن اینکه توجه به تقویت راه دسترسی این شهرک به عنوان یک ضرورت جدی در اولویت قرار دارد.

 

منبع: مهر

 

انتهای پیام/