قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در امور اهل‌سنت استان هرمزگان گفت: به منظور گزینش معین و معینه‌های کاروان‌های حج و عمره اهل سنت،

قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در امور اهل‌سنت استان هرمزگان گفت: به منظور گزینش معین و معینه‌های کاروان‌های حج و عمره اهل سنت، مدیریت اهل‌سنت بعثه مقام معظم رهبری با همکاری دفاتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان‌‎های فارس، بوشهر و هرمزگان در نظر دارد آزمون حج روحانیون شوافع را در بندرعباس برگزار کند.

 

IMG19523620

 

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،حجت‌الاسلام محمد مریدی با اشاره به برگزاری آزمون حج روحانیون اهل‌سنت در بندرعباس گفت: داوطلبان شرکت در دوره آموزشی حج روحانیون اهل‌سنت و آزمون آن می‌توانند حداکثر تا تاریخ یکم دی‌ماه سال جاری به دفاتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل‌سنت استان‌های بوشهر، فارس و هرمزگان مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی با اشاره به ضرورت و اهمیت حج برای مسلمانان گفت: به تعبیر امام خمینی(ره) مناسک حج مناسک زندگی است و همچنین مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) می‌فرمایند حج می‌تواند روح توحید را در دلها زنده کند و تکه پاره‌های امت بزرگ اسلامی را به هم وصل کند.

قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در امور اهل‌سنت هرمزگان به تشریح اهداف برگزاری آزمون حج پرداخت و اظهار کرد: به منظور گزینش معین و معینه‌های کاروان‌های حج و عمره اهل سنت، مدیریت اهل‌سنت بعثه مقام معظم رهبری با همکاری دفاتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان‌‎های فارس، بوشهر و هرمزگان در نظر دارد آزمون حج روحانیون شوافع را در بندرعباس برگزار کند.

وی با اشاره به برگزاری دوره آموزشی برای روحانیون اهل‌سنت قبل از برگزاری آزمون تصریح کرد: دوره آموزشی تمهیدی به منظور ایجاد آمادگی عزیزان روحانی برای شرکت در این آزمون، برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام مریدی با اشاره به چگونگی حضور شرکت‌کنندگان دوره‌های گذشته در آزمون سال جاری بیان کرد: روحانیونی که در دوره ‌های گذشته در آزمون شرکت کرده‌اند و حد نصاب لازم را کسب نکرده‌اند، می‌توانند جهت شرکت در آزمون ثبت نام کنند و چنانچه امتیاز لازم را در مصاحبه بدست نیاورده‌اند، جهت شرکت در مصاحبه ثبت نام کنند.

وی با اشاره به شرایط ثبت‌نام برای روحانیون اهل‌سنت گفت: روحانی شرکت‌کننده باید ایرانی‌الاصل، دارای تابعیت جمهوری اسلامی ایران، التزام به ولی فقیه، ولی امر و قانون اساسی جمهوری اسلامی، متأهل بودن(در لحظه ثبت نام)، دارا بودن حداقل ۲۵ سال و حداکثر۴۰سال و دارای اتمام تحصیل در مدارس دینی یا رشته های مناسب(سطح۲ حوزوی ثبت در سامانه «نام» ویژه آقایان و سطح ۲ حوزوی یا لیسانس مرتبط الهیات برای بانوان) باشد.

رئیس دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل‌سنت هرمزگان با اشاره به مدارک لازم برای ثبت نام آزمون حج روحانیون اهل‌سنت گفت: این مدارک شامل تکمیل فرم تقاضای شرکت در دوره آموزشی تمهیدی و آزمون، دو قطعه عکس۴*۳ جدید پشت نویسی شده، کپی تمام صفحات شناسنامه، کپی کارت ملی، گواهی مدارج علمی مورد تأیید مراجع ذی صلاح(مراجع مورد تأیید دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت) و معرفی از نهاد نمایندگی ولی فقیه در اموراهل سنت استان است.

وی همچنین با اشاره به مواد و منابع آزمون حج روحانیون اهل‌سنت تشریح کرد: این منابع شمال مباحث مطرح شده در دوره آموزش تمهیدی، مناسک حج مطابق فقه شافعی(الایضاح نووی)، تاریخ اسلام،تاریخ اسلام از جاهلیت تا رحلت پیامبر اسلام تا صفحه ۳۰۶ تألیف مهدی پیشوایی، آشنایی با اماکن مقدسه،تاریخ و آثار اسلامی مکه و مدینه تألیف اصغر قائدان وآشنایی با وهابیت،آیین وهابیت تألیف جعفر سبحانی است.

قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در امور اهل‌سنت هرمزگان در پایان اضافه کرد: تاریخ شروع دوره آموزشی و آزمون متعاقبا اعلام خواهد شد.

منبع : مهر

انتهای پیام/